Економічні новини за 12-13 серпня 2023

🇺🇦 Новини України:

 1. 🚘🇺🇦 Держреєстрація транспортних засобів зросте в ціні.
 2. 🇺🇦 Керівництво Бюро економічної безпеки, яке було призначене лише у квітні, звільнене. 
 3. 🇺🇦 Захід починає готуватися до наступу України у 2024 р., а поточний наступ ЗСУ може тривати ще багато місяців – WSJ
 4. 🇺🇦 Нацбанк готується до відміни фіксованого та повернення обмежено гнучкого курсу. Деталі та строки НБУ поки не повідомляє, але експерти очікують, що й після цього курс буде коливатися в якомусь умовному коридорі.

🗺️ Міжнародні новини:  

 1. 🇺🇸За даними BofA, приплив коштів у казначейські облігації США досяг рекордного рівня за рік – $127 млрд.
 2. 🇨🇳 Байден попереджає, що китайська економіка – це “бомба уповільненої дії”. У першому півріччі 2023 року ВВП Китаю зростав повільніше, ніж очікувалося, – на 5.5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що викликає побоювання щодо наслідків для світової економіки.
 3. 🇳🇿🪙 Ripple веде переговори з Резервним банком Нової Зеландії про створення CBDC на XRPL. $XRP
 4. 🇪🇺 Трейдери облігацій побоюються “яструбів” ЄЦБ в умовах чергового зростання цін на енергоносії. Індикатор ризику майбутньої європейської інфляції зростає.
 5. 🇨🇳 Китайська економіка не демонструє ознак пожвавлення, а новий стрес на ринку нерухомості та дефляція загрожують перспективам зростання. Роздрібні продажі та промислове виробництво в липні, ймовірно, зросли лише незначно.
 6. 🇺🇸 На Волл-стріт зростає полегшення з приводу того, що ФРС, нарешті, припинила підвищувати процентні ставки. Однак інвестори очікують, що казначейські облігації США будуть і далі схильні до підвищеної волатильності, оскільки економічна невизначеність загрожує змінити курс центрального банку або утримувати ставки на більш високому рівні набагато довше, ніж очікують трейдери.
 7. 🇨🇭 S&P підтвердило рейтинг Швейцарії на рівні “AAA/A-1+“; прогноз стабільний.
 8. 🇺🇸👽🛸 Нобелівський лауреат Paul Krugman вважає, що вторгнення інопланетян будуть проінфляційним фактором для економіки США.

📊 Ринкові новини:

 1. 🪙 Федеральний суддя скасував звільнення під заставу засновника FTX Сема Бенкмана-Фріда і помістив його під варту до наступного засідання у справі, призначеного на жовтень. $FTT
 2. 📄 Список компаній, які активно викуповують акції – таблиця.
 3. 🪙 Згідно з даними фінансової звітності, Трамп вклав від $250 тис до $500 тис в Ethereum. $ETH
 4. 🪙 SEC, ймовірно, схвалить одразу кілька спотових біткоїн-ETF. Якщо SEC відкладе ухвалення рішення щодо заявок, то можлива корекція ціни біткоїна в середині вересня. $BTC
 5. 🇺🇸 Tesla нарощує виробництво Cybertruck на заводі Gigafactory в Техасі, вважаючи за краще поки що приховувати масштаби виробництва – Teslarati. $TSLA