Економічні новини за 14-15 жовтня 2023

🇺🇦 Новини України: 

 1. 🇺🇦🇺🇸🇮🇱Білий дім проситиме Конгрес про понад $2 млрд на допомогу Україні та Ізраїлю – радник президента США.

 2. 🇺🇦 Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив доопрацьовану редакцію закону про відновлення податкових перевірок.

 3. 🇺🇦 Від початку великої війни країн G7 спрямували до держбюджету майже $33 млрд, що є більш ніж половина всього зовнішнього фінансування за цей період.

 4. 🇺🇦 Кабмін виділив 62 мільярди на різні програми відновлення після російської агресії – Шмигаль.

 5. 🇺🇦 Україна входить до десятки країн з найвищими показниками безробіття – 21.1% непрацевлаштованого населення країни, максимум з 2010 року.

  • 🗺️ Міжнародні новини: 

 1. 🇮🇷🇮🇱 іран пригрозив Ізраїлю втручанням у його конфлікт із Палестиною, якщо країна продовжить операцію в секторі Газа і перейде до наземного наступу – Axios

 2. 🗺️ CEO JPMorgan попереджає, що зараз “найнебезпечніший час” для світу за останні десятиліття:

  •  геополітика: триває війна в Україні, конфлікт(війна) на Близькому Сході може мати далекосяжні наслідки для енергетичних і продовольчих ринків, глобальної торгівлі та геополітичних відносин;
  •  зростаючий держборг США і найбільший за всю історію США бюджетний дефіцит мирного часу, які підвищують ризики того, що інфляція і відсоткові ставки залишаться високими на довго;
  •  триваюче скорочення балансу ФРС (QT) призводить до погіршення ліквідності в системі, що є ризиком, особливо в нинішні часи.

 3. 🗺️ У 2023 р зростання світового ВВП становитиме 3.0%, що істотно нижче середньорічних темпів за останні два десятиліття (3.8%). Інфляція залишиться на підвищеному рівні в доступній для огляду перспективі – на рівні 6.8% у 2023 р зі зниженням до 4.0% до 2026 р – прогноз МВФ за підсумками засідання.

 4. 🇺🇸🇨🇳 США наступного тижня оголосять про нові обмеження на експорт АІ-технологій до Китаю – Axios.

 5. 🇨🇳 Влада КНР продовжить проводити політику зі стимулювання зростання економіки КНР – глава ЦБ КНР.

📊 Ринкові новини: 

 1. 🗺️ Гедж-фонди незабаром повинні будуть надавати SEC значно більше інформації про свої операції з “коротких” продажів.

 2. 🇮🇹🪙 Ferrari почала приймати криптовалюту в США, цю практику компанія має намір надалі поширити на Європу та інші регіони, де законодавство дає змогу розплачуватися в криптовалютах. Ferrari звернулася до одного з найбільших криптовалютних платіжних процесорів, BitPay, для початкового етапу в США, і дозволить здійснювати транзакції в біткоїнах, ефірі та USDC, одному з найбільших так званих стейблкоїнів. Ferrari може використовувати інші платіжні системи в різних регіонах. $RACE $BTC $ETH $USDC 

 3. 🇺🇸ІТ-директор Morgan Stanley Майк Вілсон – SP 500 знизиться приблизно на 10% і закінчить рік на позначці 3 900.

 4. 🪙 Аналітики Bloomberg стверджують, що нещодавнє оновлення заявки ARK і 21Shares щодо спотового BTC ETF свідчить про “конструктивну розмову” з SEC, яка зазвичай відбувається тільки тоді, коли ETF перебуває на шляху до схвалення. На їхню думку, ймовірність того, що SEC схвалить ETF приблизно до 10 січня, становить 90%.

 5. 🪙 XRP увійшов в основний криптоіндекс Гонконгу (HKVAC) після перемоги Ripple. $XRP