Економічні новини за 19-20 серпня 2023

🇺🇦 Новини України: 

 1. 🇺🇦🇺🇸 Сполучені Штати продовжили на 18 місяців, до 19 квітня 2025 року, статус тимчасового захисту для громадян України у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії.
 2. 🇺🇦 Представники туристичної галузі України за два квартали 2023 року сплатили до бюджету 897.848 млн грн.
 3. 🇺🇦 Укрзалізниця з 3 вересня запускає новий міжнародний поїзд № 119/120 «Київ — Хелм».
 4. 🇳🇱 42 винищувачі F-16 будуть надані Україні Нідерландами після тренування наших пілотів та інженерів, – президент Зеленський.
 5. 🇩🇰 Данія передає 19 винищувачів F-16 після навчання. Ближче до Нового Року, перші 6 літаків полетять до України з Данії, — прем’єр-міністерка Данії.— прем’єр-міністерка Данії на брифінгу. 
 6. 🗺️ До реалізації формули миру вже долучилися 63 країни, – президент Зеленський.

🗺️ Міжнародні новини: 

 1. 🇺🇸🇻🇳 Байден підпише угоду про стратегічне партнерство з В’єтнамом під час державного візиту до країни в середині вересня.
 2. 🇺🇸🇰🇷🇯🇵Президент США і лідери Південної Кореї та Японії домовилися в п’ятницю в Кемп-Девіді про поглиблення військового й економічного співробітництва і виступили з найрішучішим спільним засудженням “небезпечної та агресивної поведінки” Китаю в Південно-Китайському морі.
 3. 🗺️ За даними звіту BloombergNEF, світ витрачає на поновлювані джерела енергії більше грошей, ніж будь-коли, причому більша частина з них припадає на сонячну енергетику в Китаї. На Китай припало близько половини рекордних $358 млрд світових інвестицій у відновлювану енергетику в першій половині цього року.
 4. 🇺🇸 У південній Каліфорнії ввели режим НС через наближення урагануГіларі“.
 5. 🇬🇧 Сунак відмовився від масштабних перестановок у британському урядіTelegraph.
 6. 🇨🇳 Китай закликав банки збільшити кредитування для підтримки економіки – BBG.

📊 Ринкові новини: 

 1. 🪙 У вересні розробники Ethereum планують розгорнути нову тестову мережу під назвою Holesky. $ETH
 2. 🪙 SEC США офіційно визнає, що XRP не є цінним папером, у новому судовому документі. Тим часом SEC ініціювала проміжну апеляцію на рішення суду.
 3. 🪙 У період, коли на ринку ліквідували позицій на більш ніж $1.04 млрд, зокрема ліквідували позицію BNB на кредитному протоколі Venus, що належить зловмиснику, який зламав міст BSC на $560 млн. $BNB
 4. 🇺🇸Американська криптобіржа Kraken оголосила про лістинг стейблкоїна PayPal USD ($PYUSD). Біржа пропонуватиме торгові пари з доларом США ($USD) і євро ($EUR). $PYPL
 5. 🇺🇸За даними 91% компаній, обсяг продажів на акцію в S&P 500 за останній рік зріс на 7%. Це найнижчий темп зростання з 4 кварталу 2020 року, проте він все ще вищий за середній історичний рівень (5.8%) і значно перевищує очікування перед початком звітного сезону.
 6. 🪙 За словами одного зі співробітників SEC, шанси на схвалення ETF на біткоїни у 2023 році “малі і дорівнюють нулю”. $BTC
 7. 🇺🇸Купівля путів на акції США на біржі CBOE досягла найвищого рівня з часів нещодавньої банківської паніки – Longview.