Економічні новини за 28-29 жовтня 2023

🇺🇦 Новини України: 

1. 🇺🇦 Кабінет міністрів схвалив залучення $1.2 млрд від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) для підтримки соціальної сфери.

2. 🇺🇦 Чистий консолідований прибуток Групи «Нафтогаз» у першому півріччі 2023 року становить 6.6 млрд грн. Водночас консолідований операційний прибуток за цей період досяг 14 млрд грн.

🗺️ Міжнародні новини: 

1. 🇺🇸 Союзники побоюються, що США вже перенапружені в міру зростання глобальних конфліктів – Bloomberg

2. 🇺🇸🇨🇳 США і Китай працюватимуть над зустріччю Байдена і Сі в листопаді – Reuters.

3. 🇪🇺 Шольц на закритій частині саміту в Брюсселі закликав країни Євросоюзу ЄС серйозно обмежити плани витрат блоку – Bloomberg.

4. 🇮🇱 ВВП Ізраїлю скоротиться на 11% р/р у 4кв 2023 р. через геополітичну ескалацію з Хамасом – JPMorgan.

5. 🇧🇬 Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (FATF) за підсумками триденної зустрічі в Сінгапурі внесла Болгарію, державу-члена ЄС, до так званого сірого списку країн, які потребують посиленого моніторингу. Але відмовилася включати країну терористів (рф) до «сірого» або «чорного» списків.

📊 Ринкові новини: 

1. 🇺🇸 Профспілки досягли угоди зі Stellantis і розширили страйк на заводах GM у США. $STLA $GM

2. 🇺🇸 Доходи оборонних компаній США зростають. Lockheed Martin, General Dynamics та інші підрядники з сектору ОПК США, очікують зростання доходів у найближчі квартали – Reuters. $LMT $GD 

3. 🇺🇸 Google інвестувала $2 млрд в Anthropic, конкурента OpenAI. $GOOG $GOOGL

4. 🇺🇸 Boeing поставив перший лайнер 717 Max, виробництво якого було відкладено через дефекти – Reuters.  $BA

5. 🇺🇸 Великі керуючі прискорили купівлю держбондів СШАFinancial Times.

6. 🇺🇸 Акції Paypal закрилися за найнижчою ціною з літа 2017 року. $PYPL

7. 🇹🇷 Туреччина у 2024 році планує почати експорт до Європи національного електрокара Togg і з часом перетворити його на світову марку – Міністр промисловості.

8. 🪙 Криптобіржа Kraken призупинить усю торгівлю, пов’язану з USDT, DAI, WBTC, WETH і WAXL у Канаді. З 30 листопада функції депозиту і торгівлі для вищевказаних активів будуть припинені. З 5 грудня всі базові активи, що залишилися, будуть конвертовані в долари США за поточними ринковими курсами.

9. 🪙 Колишній інсайдер SEC запропонував прогноз, згідно з яким створення спотового Bitcoin-ETF – “питання кількох місяців”. $BTC