Економічні новини за 9-10 вересня 2023

🇺🇦 Новини України: 

1. 🇺🇦🇯🇵 Глава МЗС Японії заявив, що Токіо готовий почати переговори про співпрацю у сфері безпеки з Києвом.

2. 🇵🇱🗺️🇺🇦 Польща страхуватимепольських та іноземних інвесторів, які зацікавлені у відбудові України.

3. 🇺🇦 Мінекономіки цього року прогнозує зростання ВВП України до 4%.

4. 🇺🇦 Шмигаль: Україна інвестувала вже десятки мільярдів гривень у вітчизняний ВПК.

🗺️ Міжнародні новини: 

1. 🇺🇸 Споживчі кредити в США зросли на $10.4 млрд, переважно за рахунок кредитних карт. Рівень дефолту за кредитними картками, виданими невеликими банками, досяг рекордної позначки в 7.5%. Це набагато вище, ніж у 2001 році (6.0%) і 2008 році (5.6%). Водночас на частку цих же дрібних кредиторів припадає 70% кредитів на комерційну нерухомість у США.

2. 🇺🇸🇨🇳 США запропонували транспортний проєкт на Близькому Сході на противагу китайській ініціативі “Один Пояс, Один Шлях“.

3. 🗺️ G7 хочуть створити альтернативу китайській ініціативі “Один пояс, один шлях“.

4. 🇮🇳🇪🇺 Країни G20, які виступили на саміті в Нью-Делі на підтримку проєкту створення транспортно-економічного коридору, що з’єднує Індію з близькосхідними і європейськими країнами, домовилися представити в найближчі два місяці “план дій” щодо його реалізації.

5. 🗺️ Моді оголосив про запуск Всесвітнього біопаливного альянсу, створеного для захисту навколишнього середовища і просування енергетичного переходу.

6. 🗺️ Лідери G20 закликали збільшити інвестиції в галузі клімату з мільярдів до трильйонів.

7. 🗺️ G20 зобов’язується надавати FATF підтримку в боротьбі з відмиванням грошей. Учасники зустрічі підтвердили важливість того, щоб країни розробляли і впроваджували ефективні нормативні та наглядові механізми для зниження ризиків, пов’язаних з віртуальними активами, йдеться в заяві. G20 уважно стежать за швидким зростанням систем, пов’язаних із криптовалютами та іншими криптоактивами, і за супутніми ризиками – декларація.

📊 Ринкові новини: 

1. 🇺🇸У Coinbase проблеми з ліквідністю ZEC (Zcash) – вони скасовують обробку ринкових ордерів у парах ZEC-USD і ZEC-BTC, залишаючи клієнтам тільки лімітні. $COIN

2. 🇺🇸 Bank of America змінив свою думку і більше не є “биком” щодо 10-річних казначейських облігацій. Стратеги тепер вважають, що прибутковість може піднятися до 4.75%. $BAC 

3. 🪙 Вночі було зламано X (twitter) співзасновника Ethereum Віталіка Бутеріна. Зараз пост видалено. Ймовірно, співзасновник Ethereum відновив доступ до профілю. За даними блокчейн-аналітика ZachXBT, сума збитку перевищила $691 000. $ETH

4. 🇺🇸 Аналітики підвищили оцінки прибутку на акцію компаній S&P 500 за 3-й квартал на 0.4% з 30 червня, що стало першим підвищенням квартальної оцінки прибутку на акцію за квартал майже за 2 роки. 

5. 🇺🇸 Очікується, що в 3-му кварталі 2023 року, S&P 500 повідомить про зростання виручки на 1.6% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що стане 12-м кварталом зростання виручки для індексу поспіль – таблиця

6. 🇺🇸🇪🇺 SpaceX планує відкрити в Дубліні перший європейський офіс з метою збільшення продажів сервісу супутникового зв’язку Starlink у Європі – The Times.

7. 🤖 Країни G20 домовилися співпрацювати з питань міжнародного регулювання АІ.